Hirdetések 2022.04.10-én – Urunk szenvedésének vasárnapja (Virágvasárnap)

Hálásan köszönjük a Szentföld javára és a Szent Imre Karitász múlt heti gyűjtésére adott adományaitokat.

Gitáros énekes dicsőítésre hívunk benneteket a templomba ma 16 órától. Közbenjáró imát is kérhettek magatokért a szentmise előtt vagy után.

Szeretettel hívunk mindenkit a nagyheti szertartásokra:

• Nagycsütörtökön délelőtt 10 órakor Krizmaszentelési szentmise lesz a székesegyházban, amelyet püspök atya az egyházmegye papságával együtt mutat be. 18 órakor kezdődik templomunkban a szentmise az utolsó vacsora emlékére, amit virrasztás követ.
  • Nagypénteken 8 órakor zsolozsma a templomban, utána gyónási lehetőség. Urunk szenvedésének ünneplése 15 órakor kezdődik passióval, kereszthódolattal és áldozási szertartással. 19:30-tól taizéi énekes közös imádság lesz a kereszt körül.
  • Nagyszombaton 8 órakor zsolozsma a templomban, utána gyónási lehetőség. 20 órakor kezdődik húsvéti vigíliánk. A Fényünnepségből, Igeliturgiából, Keresztségi ígéret megújításából és az Eucharisztia liturgiájából álló szertatás több órás lesz. Kérjük, hozzatok magatokkal cseppfogóval ellátott gyertyát!
  • Húsvétvasárnap, Urunk feltámadásának főünnepén 7:15-kor megáldjuk a húsvéti ételeket. Szentmisét ünneplünk 9 órakor (gitáros), 10:30-kor (kórus) és 18 órakor.
  • Húsvéthétfőn 9 és 18 órakor ünneplünk szentmisét (reggel orgonás, este gitáros énekekkel).

Szeretettel hívjuk ministrálni a felső tagozatos diákokat és a ministrálásban jártas felnőtteket ezeken a napokon. A ministráns próba nagycsütörtökön 17 órakor, nagypénteken 14 órakor, nagyszombaton pedig 18 órakor kezdődik. A próbák ideje alatt csak a templom előtere látogatható.

A nagypénteki és húsvéthétfői munkaszüneti napokon a plébániai iroda zárva tart. Nagycsütörtöktől húsvét utáni kedden délig nem lesz szentségimádás a templomban.

A szentgyónásról és az arra való készületről beszélgetünk a plébánián a katekumenátus hétfői alkalmán 16:30-tól. Szeretettel látunk minden érdeklődőt, nem csak a keresztségre készülőket.

Az ifjúsági gitáros zenekar próbája a húsvétvasárnapi szentmisére pénteken 18 órakor kezdődik a plébánián.

Húsvét 2. vasárnapján, április 24-én a 9 órai szentmise után szeretettel hívjuk plébániánk minden tagját húsvéti agapéra és kötetlen beszélgetésre a templomudvarba. Kérjük, szendviccsel, süteménnyel vagy innivalóval járuljatok hozzá az alkalomhoz!

Vajda Gábor atya a kaposvári KÉSZ szervezésében a püspöki székház nagytermében április 13-án 17 órakor húsvéti elmélkedést tart Szent Péter – Egy lélek drámája címmel.

A Szent Család Katolikus Óvoda beiratkozási időpontja április 20. és 21.  8-tól 17 óráig. Részletek a plakáton.