Sejtközösségek

“Minden sejt egy kis közösség, amely arra hivatott, hogy megsokszorozódjon.”

Sokan elveszettnek érzik magukat az nagy egyházban vagy nincs már kapcsolatuk a keresztény közösséggel. A sejtek különleges lehetőséget adnak arra, hogy a kiscsoportok házaknál gyűljenek össze és a tagok újra felfedezzék a hitet, elmélyítsék azt és megtalálják saját helyüket az egyházon belül.

A sejt kis létszámú, általában 6-12 főből áll. Egy köztes közösségről van szó, amely közvetítő a személyek és az egyház között, pontosabban fogalmazva a család kis közössége és a plébánia nagy közössége között.

Minden más közösségtől eltérően, -amelyek alapvetően azonos életstílusú, azonos perspektívákkal rendelkező és azonos módon imádkozó személyek találkozóját jelenti, a sejtek rendeltetése az osztódás. Amikor egy sejt megnő, ketté osztódik és másik csoport alakul belőle, melyek ugyanúgy sokszorozódásra vannak rendeltetve.”

Forrás: https://www.youtube.com/watch?v=IFMDa7V6cvA