A plébániai katekézis célja a keresztény életbe való teljes bevezetés, bekapcsolás a liturgikus közösségbe, a közösségi élmény megtapasztalása, a katekézis elmélyítése, és a szentségi életre való felkészítés. Szeretettel várjuk az érdeklődőket.

A szentségek vételére való közvetlen, gyakorlati felkészítés iskolai hitoktatás esetén is a plébánián történik.
Akik szeretnék, hogy gyermekük a Szent Imre-templomban legyen elsőáldozó vagy bérmálkozó, írassák be gyermeküket a felkészítőre.

Elsőáldozási felkészítés templomi csoportban történik 3. osztályos kortól. A felkészítés szeptembertől a következő év októberéig tart.

Bérmálási felkészítés az ifjúsági csoportban történik 8. osztályos kortól. A felkészítés 2 éves, a találkozók péntekenként lesznek, havonta két alkalommal, további részletek ITT.

Az iskolai hit- és erkölcstan órákat az iskolákban megadott órarend szerint végzik a hitoktatók.

A plébániai hitoktatás a 2023/2024-es tanévben 2023. szeptember 8-tól indul.

Jelentkezni a hitoktatóknál vagy a plébánia hivatalban lehet a jelentkezési lap kitöltésével.

A kitöltött jelentkezési lapot a titkar@gmail.com-ra illetve személyesen várjuk az irodában nyitvatartási időben.