A plébániai katekézis célja a keresztény életbe való teljes bevezetés, bekapcsolás a liturgikus közösségbe, a közösségi élmény megtapasztalása, a katekézis elmélyítése, és a szentségi életre való felkészítés.

A szentségek vételére való közvetlen, gyakorlati felkészítés iskolai hitoktatás esetén is a plébánián történik.
Akik szeretnék, hogy gyermekük a Szent Imre-templomban legyen elsőáldozó vagy bérmálkozó, hozzánk írassák be gyermeküket.

Elsőáldozási felkészítés templomi csoportban történik 3. osztályos kortól. A felkészítés 1 éves (13 hónapos): szeptembertől a következő év októberéig tart.

Bérmálási felkészítés az ifjúsági csoportban történik 8. osztályos kortól. A felkészítés 2 éves, a találkozók péntekenként lesznek, a kiírás szerint. A fiatalok lelkigyakorlat és szolgálat után részesülhetnek ebben a szentségben. A tanév alkalmairól később írunk bővebben.

Az iskolai hit- és erkölcstan órákat az iskolákban megadott órarend szerint végzik a hitoktatók.

A templomi hitoktatás a 2020/2021-es tanévben 2020. szeptember 11-től indul.

Jelentkezni a hitoktatóknál vagy a plébánia hivatalban lehet a jelentkezési lap kitöltésével. Jelentkezési lap letöltése: ITT.

A kitöltött jelentkezési lapokat a titkar@gmail.com-ra illetve személyesen várjuk az irodában nyitvatartási időben.