Temetés

Tisztelt Gyászoló!

Ha hozzátartozóját egyházi temetésben szeretné részesíteni, kérjük:

1. Egyeztesse a temetés időpontját a plébános atyával (a temetés időpontjának végleges rögzítése előtt!), ebben a temetkezési vállalkozó segítségére lesz!

2. Keresse fel a Plébániahivatalt nyitvatartási időben, ahol az adatok felvétele történik.

Szükséges iratok és adatok:

• halotti anyakönyvi kivonat
  • az elhunyt neve, vallása
  • születési helye és ideje
  • házastársának vagy (egyedülálló esetében) szüleinek neve és vallása
  • pontos lakcíme
  • ha nem plébániánk területén lakott: temetési engedély a lakóhelye szerinti plébániától
  • részesült-e halála előtt szentségekben?
  • a haláleset helye, ideje
  • a halál oka
  • a temető megjelölése
  • a temetés pontos időpontja
  • koporsós, vagy urnás temetés?
  • igazolás, vagy nyugta, ha az egyházi hozzájárulást más egyházközségben fizette
  • a költségeket térítő neve, címe, telefonszáma

A temetési szertartást a katolikus egyház által jóváhagyott Temetési Szertartáskönyv szerint végezzük, azon változtatni nem áll módunkban.

A stóladíj 2019. január 1-től 25.000,- Ft.

Gyászmise kérhető a reggeli szentmise után vagy az esti szentmise előtti időpontban, díja 3.000,- Ft.

A haláleset első évfordulóján közös megemlékező szentmisét mutat be a plébános atya, a hónap utolsó keddjén.