Hirdetések 2023.01.01-jén – Szűz Mária, Isten anyja ünnepe

A mai szentmisék után külön áldásban részesülhetnek a jelenlévő családok.

A Szent Imre Karitász a mai szentmisék előtt és után köszönettel várja a rászorulóknak szánt tartósélelmiszer- és pénzadományaitokat.

A szentségimádás hétfőn reggel folytatódik. Kérünk és biztatunk mindenkit, fordítsunk időt az imádságnak erre a módjára, melyben egyedülálló módon tapasztalhatjuk meg Isten jelenlétét.

Folytatódik a csütörtöki katekézis-sorozat az esti szentmisékben, az e heti téma a harmadik parancsolat: Az Úr napját szenteld meg!, azaz a vasárnap megünneplésének fontossága lesz. (Hiszek. Kis katolikus katekizmus, 155-156. oldal).

Január 6-a Vízkereszt napja, Urunk megjelenésének főünnepe, mely a vasárnappal egyenrangú, parancsolt ünnepünk. A csütörtök esti mise már az ünnephez tartozik, valamint pénteken 18 órakor is lesz szentmise.

Hálásan köszönjük részvételeteket a plébánia életében az elmúlt évben: jelenlétet, imádságot, szolgálatot, közösségért végzett munkát és minden anyagi hozzájárulást (egyházi hozzájárulást, persely- és egyéb adományt), melyekkel lehetővé teszitek a plébánia működését és karitatív tevékenységét. Kérjük, lehetőségeitekhez mérten vegyetek részt továbbra is a plébánia életében. A költségekhez való hozzájárulás módjairól és lehetőségeiről a szentimreplebania.hu/tamogatas oldalon is tájékozódhattok.

Jövő vasárnap este a szentmise előtt gitáros énekes dicsőítésre hívunk benneteket a templomba 16 órától. Közbenjáró imát is kérhettek magatokért.

Januárra szeretettel ajánljuk figyelmetekbe a következő közösségi programokat:

• Társastánc (jan. 4-én és 18-án este 19 órától a püspökségen)
  • Házas este és ovis találkozó (jan. 21-én 16 órától a plébánián) – jelentkezés a honlapon
  • Ökumenikus imahét (jan. 15-22.)

A rendszeres találkozókról a hirdetésekből és a honlapon tájékozódhattok, valamint a plébániai regisztráció kitöltésével jelezhetitek csatlakozási szándékotokat is.

Jövő vasárnaptól egy vagy két, hitéletet érintő kérdést szeretnénk megválaszolni a hírlevélben, ehhez kérdéseiteket a titkar@gmail.com címre küldhetitek el.