Az esti szentmisék jövő szombattól (szeptember 1-től) 18 órakor kezdődnek, a hétvégi szentségimádás pedig újra folytatódik.

Szeretetszolgálatunk jövő szombaton és vasárnap a szentmisék előtt és után köszönettel várja pénzadományaitokat illetve tejet, hús-, májkonzervet és rizst.

Kérjük a közösségek vezetőit, hogy terem igényüket jelezzék az irodának, amennyiben még nem tették meg.

Segítségeteket kérjük az ételosztásban a „Jót (T)Enni Jó” szolgálathoz csatlakozva. Emellett segítséget kérünk a templom takarításában és díszítésében is. Szeretettel kérjük és várjuk az érdeklődők jelentkezését az irodában vagy a sekrestyében.

Idei családos zarándoklatunkat szeptember 8-án tartjuk. Szeretettel hívunk mindenkit. A programok befejezését követően 18:15-kor, buszokkal indulunk vissza Kaposvárra.

A HITOKTATÁSRÓL:

A tanévkezdő Veni Sancte szentmise szeptember 16-án lesz a 9 órai szentmisében.

A templomi hittanórák rendje a faliújságon és a hirdető tv-n olvasható. A templomi hitoktatás szeptember 4-től kezdődik. 1-2. osztályos csoportot minimum 8 fő jelentkezésekor tudunk indítani. (A foglalkozások kéthetente vasárnap a 9 órai szentmise után a plébánián lesznek.) A szentségek vételére való közvetlen, gyakorlati felkészítés iskolai hitoktatás esetén is a plébánián történik.

Akik szeretnék, hogy gyermekük a Szent Imre-templomban legyen elsőáldozó vagy bérmálkozó, kérjük, hozzánk írassák be gyermeküket a felkészítésre.

Elsőáldozási felkészítés templomi csoportban történik 3. osztályos kortól.
A felkészítés 1 éves.
Idén szeretettel várjuk egy külön csoportba azokat a felsősöket, akik még nem voltak elsőáldozók.

Bérmálási felkészítés ifjúsági csoportban történik 8-9. osztályos kortól. A felkészítés 2 éves. Új csoport ebben a tanévben nem indul, de szeretettel várjuk azokat a 8. osztályosokat és középiskolásokat, akik bekapcsolódnának az ifjúsági csoportba.

Az iskolai hit- és erkölcstan órákat az iskolákban megadott órarend szerint végzik a hitoktatók.