Olvassuk el együtt egy év alatt a Katolikus Egyház Katekizmusát (KEK)!

Olvassuk el együtt egy év alatt a Katolikus Egyház Katekizmusát (KEK)! Csatlakozz hozzánk!

Lelki tréning napi 7 percben

Kezdetét veszi az Eucharisztikus Kongresszus negyedik előkészületi éve, melyben szeretnénk jobban megismerni a hitünket, válaszokat kapni kérdéseinkre. Arra hívunk az Eucharisztikus Kongresszusra készülve, hogy olvasd el velünk A Katolikus Egyház Katekizmusát (KEK) a következő év során.

Hogyan?

1. szeptember 21-től 2021. szeptember 4-ig, a Kongresszus kezdetéig minden napra (a vasárnapokat és a főbb ünnepnapokat kivéve) összeállítottunk kb. kétoldalnyi olvasnivalót a KEK-ből, az abban használt számozás segítségével. Ennek elolvasása mintegy 7 percet vesz igénybe naponta.

Hol található a Katekizmus?

• A Katekizmust elolvashatod nyomtatott formában a Szent István Társulat kiadásában ITT.
  • Az interneten a https://archiv.katolikus.hu/kek/oldalon
  • A KEK applikáció segítségével is olvashatod, amit androidos telefonra INNENtudsz ingyenesen letölteni.

Honnan tudom, melyik nap mit kell olvasni?

• Az egész évre való beosztást az oldal alján találod.
  • Ha csakegy e-mailt szeretnél kapni hetente az adott héten elolvasandó szöveg linkjeivel, akkor erre iratkozz fel (semmi mást nem küldünk ebben a hírlevélben): FELIRATKOZÁS »
  • Ha pedig szeretnéd napontae-mailben megkapni az aznap olvasandó teljes szöveget, akkor erre (semmi mást nem küldünk ebben a hírlevélben): FELIRATKOZÁS »

Egyedül olvassam vagy másokkal?

Olvashatod egyedül is, de jó megosztani a tapasztalataidat, kérdéseidet másokkal: A Szent Imre Plébánián hétfőnként 16:30-tól a plébánián közösen is megbeszéljük az elmúlt héten olvasottakat és a felmerülő kérdéseket. Szeretettel hívjuk az érdeklődőket, akár egy-egy alkalomra is!

Kérdések a feldolgozáshoz:

1. Miben erősítettek meg az olvasottak?
  2. Mi lepett meg a legjobban?
  3. Mi az, amit eddig másképp tudtam?
  4. Min kell változtatnom az életemben ahhoz, hogy a Katekizmusban olvasottak érvényre jussanak?
  5. Milyen kérdést tennék fel az olvasottakkal kapcsolatban teológiát végzett vagy pap/szerzetes ismerősömnek?

Forrás: