Hirdetések 2021.03.21-én – Nagyböjt 5. vasárnapján

A vasárnapi szentmiselátogatás kötelezettsége alól minden hívő felmentést kap. Aki beteg vagy veszélyeztetett, ne jöjjön közösségbe! A vasárnap megszentelésének más módjait is választhatjuk.

A templomban a telefon lenémítása, illetve kikapcsolása mellett fokozottan figyeljetek a biztonsági előírások betartására: a helyes maszkhasználatra, a kézfertőtlenítésre, a távolságtartásra: csak a kijelölt ülőhelyekre üljetek és az áldozás során is tartsátok egymástól a legalább másfél méter távolságot! Aki áldozik, nyitott tenyerébe fogadja Krisztus testét, „Ámen”-nel válaszoljon és ott helyben vegye magához az Oltáriszentséget, majd térjen vissza a helyére, mellőzve minden egyénieskedést.

A mai perselyadományokat a Szentföld javára fordítjuk.

Jövő héten Virágvasárnap: Ezen a napon ünnepli az Egyház Urunk Jeruzsálembe való bevonulását a húsvéti misztérium beteljesítésére.

A plébániai irodában bizonytalan ideig nincs lehetőség személyes ügyintézésre. Az iroda e-mail címén tudjuk fogadni a kéréseket, illetve irodaidőben telefonon.

Pénteken 18:00-tól keresztutat imádkozunk a templomban.

Kérünk titeket, hogy továbbra is támogassátok a katolikus egyházat adótok egyházi 1%-ának felajánlásával. A Magyar Katolikus Egyház technikai száma: 0011. A támogatás szétosztásakor figyelembe veszik a nyilatkozattevők létszámát, ezért kérünk mindenkit, aki nyilatkozhat, támogassa egyházunkat, melynek életében, működésében ezáltal is részt veszünk.
Köszönjük, ha a másik 1%-kal a plébániánk cserkészcsapatához tartozó Tarisznya Cserkészetet Támogató Egyesületet támogatjátok (adószám: 18755530-1-14; cím: 7400 Kaposvár, Kertész utca 75).

Ettől független az egyházi hozzájárulás, mely a perselypénzzel és az adományokkal együtt a plébánia működését teszi lehetővé (rezsi, munkabér, felújítás és egyéb kiadások). A járvány miatt tavaly a fő bevételi forrásunk, a perselypénz majdnem 5 millió forinttal lett kevesebb, mint az egy évvel korábbi. Az adományaitoknak és a befizetett egyházi hozzájárulásotoknak hála még nem kerültünk nehéz anyagi helyzetbe, és a tavaly meghirdetett és elindított plébániai tetőcserét és orgonafelújítást is ki tudjuk fizetni. Kérjük, lehetőségeitekhez mérten támogassátok idén is plébániánk működését. Részleteket a szentimreplebania.hu/tamogatas oldalon találhattok.