Plébánia mobil: +36-30/491-6780 titkar@gmail.com

MISERENDVÁLTOZÁS

Júliusban és augusztusban megváltozik a vasárnapi szentmisék rendje jövő vasárnaptól 9:00-kor és 19:00-kor ünneplünk szentmisét. A szombat esti szentmise is a vasárnaphoz tartozik. Ahogy az Egyházi Törvénykönyv fogalmaz: „A szentmisén való részvétel kötelezettségének eleget tesz, aki bárhol, katolikus rítus szerint végzett misén jelen van, akár magán az ünnep napján, akár az előző nap estéjén.”
(1248. kánon)

Szeptembertől folytatjuk az állandó szentségimádást a kihelyezett Oltáriszentség előtt. Addig is minden nap nyitva lesz a templom a kiírt időpontokban, bármikor be lehet jönni imádkozni az Úr jelenlétében.

Szeretettel hívjuk templomunkba csütörtökön, Sarlós Boldogasszony ünnepén az esti szentmisére és az azt követő közös felajánló imádságra azokat a híveket, akik a Montforti Grignon Szent Lajos-féle „Mária által Jézushoz” című felajánló lelkigyakorlatot elvégezték.

A megrendelt júliusi Adoremus átvehető a sekrestyében.

A jövő vasárnapi perselyadományokat a Szentszék javára ajánljuk fel.

Share This