Az esti szentmisék a mai naptól 18 órakor kezdődnek, jövő héttől pedig hétvégén is lesz szentségimádás.

A Szent Imre Karitász a mai szentmisék előtt és után köszönettel várja a rászorulóknak szánt tartósélelmiszer- és pénzadományaitokat.

„Érints meg engem!” – imadélutánra hívunk benneteket jövő vasárnap 16 órától. A program miatt aznap 15 óráig lesz szentségimádás.

Igény esetén idén is indul ovis hittan, melyre az irodában várjuk a jelentkezéseket.

Kérjük a közösségek vezetőit, hogy terem igényüket jelezzék az irodának.

A HITOKTATÁSRÓL:

– A tanévkezdő Veni Sancte szentmise szeptember 15-én lesz a 9 órai szentmisében.

A templomi hittanórák rendje a faliújságon és a honlapon olvasható. A templomi hitoktatás szeptember 3-tól kezdődik. Szeretettel várjuk a jelentkezőket.

– Jelentkezési lap kérhető az irodában, sekrestyében, illetve letölthető IDE KATTINTVA.

– A szentségek vételére való felkészítés iskolai hitoktatás esetén is a plébánián történik. Akik szeretnék, hogy gyermekük a Szent Imre-templomban legyen elsőáldozó vagy bérmálkozó, kérjük, hozzánk írassák be gyermeküket a felkészítésre.

Elsőáldozási felkészítés templomi csoportban történik 3. osztályos kortól. A felkészítés 1 éves.

Bérmálási felkészítés ifjúsági csoportban történik, a felkészítés 2 éves. Szeretettel várjuk azokat a 8. osztályosokat és középiskolásokat, akik bekapcsolódnának az ifjúsági csoportba.

Az iskolai hit- és erkölcstan órákat az iskolákban megadott órarend szerint végzik a hitoktatók.

– Minden hittanost és érdeklődőt (4. osztályosokat és idősebbeket) szeretettel hívunk egy közös kirándulásra a Desedához szeptember 7-én, szombaton. 9 órakor indulunk a plébániától.

A Kaposvári Egyetem idén is indít Keresztény értékrendű vezetés továbbképzést. Részletek a plakáton.

„ForrásPont – Még egy nap Jézussal” címmel ifjúsági eucharisztikus napot szerveznek a 15 és 30 év közötti fiataloknak szeptember 21-én Budapesten. A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A regisztráció során lehet jelentkezni az egyházmegyei közös buszra.