Az esti szentmisék szeptember 1-jétől 18 órakor kezdődnek, szeptember 7-től pedig hétvégén is lesz szentségimádás.

A Szent Imre Karitász jövő szombaton és vasárnap a szentmisék előtt és után köszönettel várja a rászorulóknak szánt tartósélelmiszer- és pénzadományaitokat.

A HITOKTATÁSRÓL:

– A tanévkezdő Veni Sancte szentmise szeptember 15-én lesz a 9 órai szentmisében.

A templomi hittanórák rendje a faliújságon és a honlapon olvasható. A templomi hitoktatás szeptember 3-tól kezdődik.

– Jelentkezési lap kérhető az irodában, sekrestyében, illetve letölthető IDE KATTINTVA.

– A szentségek vételére való felkészítés iskolai hitoktatás esetén is a plébánián történik. Akik szeretnék, hogy gyermekük a Szent Imre-templomban legyen elsőáldozó vagy bérmálkozó, kérjük, hozzánk írassák be gyermeküket a felkészítésre.

Elsőáldozási felkészítés templomi csoportban történik 3. osztályos kortól, a felkészítés 1 éves.

Bérmálási felkészítés ifjúsági csoportban történik, a felkészítés 2 éves. Szeretettel várjuk azokat a 8. osztályosokat és középiskolásokat, akik bekapcsolódnának az ifjúsági csoportba.

Az iskolai hit- és erkölcstan órákat az iskolákban megadott órarend szerint végzik a hitoktatók.

Kérjük a közösségek vezetőit, hogy terem igényüket jelezzék az irodának.

A Kaposvári Egyetem idén is indít Keresztény értékrendű vezetés továbbképzést. Részletek a plakáton.

„ForrásPont – Még egy nap Jézussal” címmel ifjúsági eucharisztikus napot szerveznek a 15 és 30 év közötti fiataloknak szeptember 21-én Budapesten. A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A regisztráció során lehet jelentkezni az egyházmegyei közös buszra.