Elmélkedések a katekizmusról

• Mi számomra az Egyház?
  • Hogyan találkoztam vele, hogyan tekintek rá?
  • Mennyire fontos hitem megélésében az, hogy az Egyház tagja vagyok: fontos-e számomra, hogy az Egyház mit hisz, vagy az a fontos nekem, hogy higgyek a magam módján?
  • Mi nyűgöz le engem ebben a világban, mire tudok igazán rácsodálkozni, miben gyönyörködök?
  • Összességében elégedett vagyok-e az életemmel, boldog vagyok-e?
  • Mire vágyom még, mit szeretnék megkapni, elérni?
  • Milyen az Isten az alapján, amit az Ószövetségben olvasok?
  • Mik a kedvenc történeteim, részeim az Ószövetségben?
  • Tapasztaltam-e már életemben, hogy Isten hűséges hozzám, még ha én nem is érdemeltem ezt ki?
    • Melyek a számomra kedves részek az Újszövetségből, és miért azok? Van-e „jelmondatom”, mely különösen is szól nekem, melynek igazságát megtapasztaltam, vagy mely végig kíséri az életemet?
    • Olvastam-e már az egész Újszövetséget? Ha még nem, akkor feltétlen határozzam el, hogy megteszem, még ha csak egy bekezdést, vagy egyetlen fejezetet is tudok vállalni egy napra vagy hétre. Ha olvastam már, akkor is javamra válik és biztosan találok benne új üzenetet, ami nekem szól.
    • Ezután, pontosabban eközben jelmondatot is választhatok magamnak. (De érdemes külön kigyűjteni az engem megszólító mondatokat, részeket.)
    • Mit jelent nekem a hit? Hogyan fogalmaznám meg saját szavaimmal, mit jelent: hiszek Istenben?
    • Kik a példaképeim a hitben, akiknek élete megerősít engem is? (Lehetnek élő és elhunyt személyek is)
    • Kinek tehetnék tanúságot a hitemről? Kit hívhatok meg a hitre ismerőseim közül?