Plébánia mobil: +36-30/491-6780 titkar@gmail.com

Köszönjük a zarándoklat megszervezését a Pro Familia házasközösségnek, és köszönünk minden segítséget, amivel hozzájárultatok a zarándoklathoz.

Köszönjük adományaitokat szeretetszolgálatunk múlt heti gyűjtésére.

Rózsafüzér társulatunk imaórája szombaton 17 órakor kezdődik.

A Szakrális Művészetek Hete szeptember 15-én kezdődik. Templomunkban jövő vasárnap
19 órakor kezdődik Gál Laura énekművész előadóestje, kedden (18-án) pedig az esti mise után Mohay Gábor építész tart előadást templomunkról. A kaposvári programok a hirdető tévén és az egyházmegye honlapján is megtalálhatók.

A jövő vasárnapi 9 órai gitáros szentmise lesz a tanévkezdő Veni Sancte szentmisénk. Biztatunk minden érintettet az iskolai és a plébániai hittanon való részvételre. A hittanórák rendje a hirdetőn és a honlapon olvasható. Szeptember végén felnőttek számára is indul szentségi felkészítő, szeretettel várjuk az érdeklődőket.

Aki októbertől szeretné a plébániára megrendelni és a templomban átvenni az Adoremus liturgikus kiadványt, mely a hónap minden napjának miseszövegét tartalmazza az olvasmányokkal együtt, iratkozzon fel a sekrestyében vagy az irodában szeptember 19-ig.

A HITOKTATÁSRÓL:

A tanévkezdő Veni Sancte szentmise szeptember 16-án lesz a 9 órai szentmisében.

templomi hittanórák rendje itt, a faliújságon és a hirdető tv-n is olvasható. A templomi hitoktatás szeptember 4-től kezdődik.

Jelentkezési lap kérhető az irodában, sekrestyében, illetve letölthető innen.

1-2. osztályos csoportot minimum 8 fő jelentkezésekor tudunk indítani.
(A foglalkozások kéthetente vasárnap a 9 órai szentmise után a plébánián lesznek.)

A szentségek vételére való közvetlen, gyakorlati felkészítés iskolai hitoktatás esetén is a plébánián történik.

Akik szeretnék, hogy gyermekük a Szent Imre-templomban legyen elsőáldozó vagy bérmálkozó, kérjük, hozzánk írassák be gyermeküket a felkészítésre.

Elsőáldozási felkészítés templomi csoportban történik 3. osztályos kortól.
A felkészítés 1 éves.
Idén szeretettel várjuk egy külön csoportba azokat a felsősöket, akik még nem voltak elsőáldozók.

Bérmálási felkészítés ifjúsági csoportban történik 8-9. osztályos kortól. A felkészítés 2 éves. Új csoport ebben a tanévben nem indul, de szeretettel várjuk azokat a 8. osztályosokat és gimnazistákat, akik bekapcsolódnának az ifjúsági csoportba.

Az iskolai hit- és erkölcstan órákat az iskolákban megadott órarend szerint végzik a hitoktatók.