A praktikum és az esztétikum találkozásáról szól az idei, új köntösbe öltöztetett adventi bazárunk, amelyet Advent első vasárnapján, 2016 november 27-én rendezünk meg a szokásos helyen, a Kollégiumban. Szeretnénk igényes kézműves portékák vásárává alakítani a bazárt, amelyet egy nosztalgia kávéház kísér majd élményprogramként. Így aznapra a háziasszonyok válláról levesszük a sütés terhét, mert a megvásárolt finomságok otthon is elfogyaszthatóak. Sőt, aki itt szeretné elfogyasztani reggelijét, vagy betérne egy tízóraira, arra is lehetőséget nyújt a hangulatos kávéház.

A megújulás jegyében hívtuk életre az Adventi Manufaktúrát, ahol már eddig is jó hangulatban esztétikus, minőségi termékek készültek. Ezúton szeretnénk köszönetet mondani azoknak, akik segítettek és részt vettek a munkálatokban. Aki hallja, adja át, hogy továbbra is várjuk azok jelentkezését, akik segíteni tudnának. Szívesen látunk új arcokat egy-egy részfeladathoz, még akkor is, ha kevésbé ügyesnek érzi valaki magát.

Akik inkább kész termékekkel járulnának hozzá az ünnepi kézműves vásárunkhoz, tőlük szívesen fogadjuk lekvár, mézeskalács, fűszerek, ajtó- és asztaldíszek, betlehemek, terítők stb. felajánlását. Valamint szükségünk lenne egy kilogrammnyi búzaszemre.

Azok segítségét is szívesen vesszük, akik úgy érzik, megmunkálható, tartós alapanyagokkal tudnának hozzájárulni az Adventi Manufaktúra tevékenységéhez.

Ne feledjétek, a Mikulás és a Jézuska is nálunk vásárol, ti miért ne tennétek ugyanezt?

Ünnepi kedvességet nem csak családtagjaitoknak, hanem az óvónéniknek, tanítónéniknek, a könyvelőtöknek, keresztgyermeketeknek, vagy osztálytársaknak, munkatársaknak is találtok majd. Lepjétek meg azokat is, akiknek csak tartoztok egy köszönömmel. A bevételből 100 rászoruló család karácsonyát tesszük szebbé ajándékcsomag formájában.

Kedvcsinálónak néhány különlegességről fényképeket is közlünk, valamint a Szent Imre Templom vitrinjébe is hamarosan válogatunk pár előre megtekinthető ajándékot. A többit azonban meglepetésnek szánjuk.

Információt a Plébániahivatalban kaphattok, illetve Fanyar Szilviától, és Csillagné Turbéki Bernadettől tudhattok meg részleteket.