“Minket Krisztus szeretete gyűjtött egybe.”

A szentségimádás az Oltáriszentségben jelen lévő Jézus Krisztus imádása a szentmisén kívül.

Szentségimádó órára lehet jelentkezni:
a 30/491-6780-as telefonszámon, vagy a titkar@gmail.com email címen.

Az egyéni, csendes szentségimádás mellett alkalmanként (általában a csütörtöki misék után és a hónap utolsó szombatján, az esti szentmise előtt) közös szentségimádásra is hívunk és buzdítunk mindenkit.

“A személyes kapcsolat, melyet egy-egy hívő ápol az Eucharisztiában jelenlévő Jézussal, mindig az egyházi közösség egészére utalja őt, táplálva benne annak tudatát, hogy Krisztus testéhez tartozik. Ezért amellett, hogy egyes híveket hívok, hogy találjanak időt az Oltáriszentség előtti imádságra, fontosnak tartom buzdítani a plébániákat és a többi egyházi csoportokat, hogy végezzenek közösségi szentségimádást.”

(XVI. Benedek pápa: Sacramentum caritatis apostoli buzdítása, 68.)

Csak akkor lehet imádásra kihelyezni az Oltáriszentséget, ha biztosított a folyamatos szentségimádás. Ha ez nem valósul meg, a templom akkor is nyitva lesz, be lehet térni imádkozni.