Karizmatikus közösségek

Laci atya Kaposvárra kerülésével egy addig csak kevesek által ismert katolikus mozgalom, a karizmatikus lelkiség jelent meg a városban, ill. a Szent Imre templomban.

A rendszeres Élet a Lélekben szemináriumok (nyolchetes lelkigyakorlatok) során a résztvevők életgyónást végeznek, hogy mind teljesebben be tudják fogadni az Istent, megtapasztalják a Szentlélek kiáradását. Küldetést kapnak a Szeretet továbbadására. A szeminárium során kiscsoportokban találkoznak, imádkoznak, sok esetben ezek a kisközösségek együtt maradtak a szeminárium után is.

A szemináriumok nyomán mintegy 15 katolikus karizmatikus közösség működik szerte a városban. A közösségek többsége hetente, kéthetente találkozik. A találkozókon a közös ima, a Szentírás fontos szerepet kap. A közösségek tagjai aktívan bekapcsolódnak a szolgálatokba.