Hitoktatók / Katekéták

A Nemzeti köznevelési törvény előírja, hogy a hitoktatónak, hittanárnak milyen képesítéssel kell rendelkeznie.

A Katolikus Egyház nevében csak az állhat a nyilvánosság elé, akinek van kánoni küldetése. Minden hitoktató a megyéspüspök által jóváhagyott tanterv szerint elkészített tanmenet alapján tartja meg a hittanórákat.

A hitoktatás / katekézis feladatával a plébániája területén a plébános bízza meg a megfelelő képesítéssel és püspöki megbízólevéllel (missio canonicaval) rendelkező elkötelezett keresztényt. A hitoktató plébánosa határozza meg a hitoktató órabeosztását, hittanóráinak helyét és számát.

Hitoktatóink / katekétáink a 2017/2018-as tanévben:

BAKTERNÉ MAGYAR MARGIT

bakterneKét gyermek édesanyja vagyok. 2013-tól a Kaposvári Szent Imre Plébániához tartozó Berzsenyi Dániel Tagiskolában is tanítok hittant. Ezen kívül jelenleg még két kaposvári és egy falusi iskolában van hit- és erkölcstan órám. Igyekszem az óráimat változatossá tenni rajzolással, rejtvényekkel, csoportmunkával, énekekkel, természetesen a gyermekek életkorát figyelembe véve. A gyerekek minden életkorban szeretnek játszani, ezért vagy az órák elején, vagy a közepén, vagy a végén mindig van idő játékra. Természetesen a fejlődés nekem is fontos, ezért különböző képzéseken veszek részt, hogy a tanítás élmény legyen a gyermekeknek.

FARKAS JÁNOS

farkasKét felnőtt gyermekem és öt unokám van. A 2016/2017-es tanévben kezdtem dolgozni a Kaposvári Szent Imre Plébánián, mint hittanár. Óraadóként a Lorántffy Zsuzsanna Református Iskola 7. a-b, 8. b, 9., 10. és 11. osztályaiban tanítom a katolikus hit- és erkölcstant. Az óráimon igyekszem a gyerekeknek nagy szabadságot biztosítani; a beszélgetést, a hozzászólást, a szabad ülésrendet, a humort megfelelő keretek között megengedem. A tanításhoz felhasznált szakmai filmeken kívül időnként vidám hangvételű filmeket is megnézhetnek. A nagyobb gyerekek „projekt-munkákat” készítenek, önállóan, saját kezdeményezéssel.

JUHÁSZ PIROSKA

juhasz1996 szeptembere óta tanítok hittant a Kaposvári Szent Imre Plébánián. A templomi csoportokban közösen olvassuk a Szentírást, minden alkalommal imádkozunk (különböző imamódokon), sokat beszélgetünk és játszunk. Az első szentgyónásra és szentáldozásra készülőkkel Isten végtelen szeretetét, igazságosságát és irgalmát szeretném megismertetni, azokban, akik már gyóntak, áldoztak, ezt a hitet szeretném elmélyíteni, gyakorlattá tenni.

Az iskolai hit- és erkölcstan órákon is sokat beszélgetünk a megélt hit(ünk)ről, együtt tanuljuk, hogyan kell meghallgatnunk Istent és egymást. Az adott témákhoz mindig igyekszem játékos feladatokat kapcsolni. A Kisfaludy Utcai Tagiskolában az 5. – 8. osztályosokat, a Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnáziumban a 7. és 8., a Lorántffy Zsuzsanna Református Iskolában a 6.a és 6. b osztályosokat tanítom.

KŐVÁRI KATALIN

kovariA Kaposvári Szent Imre Plébánián 2000 őszétől vagyok hitoktató. Főállásban kollégiumi nevelőként dolgozom, a Zichy Mihály Iparművészeti Iskola Kollégiumában. Jelenleg a Lorántffy Zsuzsanna Református Iskolában az 6. osztályban tanítok. Szeretik a gyerekek a tanulságos filmeket. Házi dolgozataikat legtöbben ppt bemutatókon készítik el. Szeretnek játszani. Próbálom változatossá, egyben emlékezetessé tenni a tanultakat. Szeretném, hogy jól érezzék magukat az órán, növekedjenek, fejlődjenek a hitben.

TAKÁCS ERIKA

takacsKét aranyos és kedves leányzó édesanyja vagyok. 1999 szeptembere óta (kisebb megszakításokkal) dolgozom hittanárként. A Kaposvári Szent Imre Plébánián szerettem meg gyermekként a hittant és a hitoktatást Pázmány atya és Adél nővér óráin, ezért döntöttem e mellett a gyönyörű hivatás mellett. Ebben a tanévben a Kisfaludy Utcai Tagiskola alsó tagozatán van hit- és erkölcstan órám, valamint a Lorántffy Zsuzsanna Református Iskola 8. a és 12.-es osztályaiban tanítom a katolikus gyerekeknek a hittant. Szeretem a kézműves technikákat, ezeket gyakran beépítem a hittanórákba. Szívesen képzem magam tovább, hogy új pedagógiai módszereket alkalmazhassak munkámban.

TOMANEK FERENC

tomanek2013 óta vagyok a Kaposvári Szent Imre Plébánián, 2017-től mint plébániai kormányzó. Papként a feladataim közé tartozik a hitoktatás is.  A bérmálásra felkészítő és a plébániai „Lépcső” ifjúsági csoport egyik vezetőjeként rendszeresen találkozom (főként) gimnazistákkal; ahol a játék, az imádság, a szórakozás és a különféle szolgálatok mellett a hitünkről is beszélgetünk.

„A katekéta az egész közösség nevében működik, mint a Szentlélek ajándéka a közösség számára. Ezért az egész közösség szeretete, megbecsülése, támogatása és imája övezi őt.”